Kostarické pláže a příroda

Datum odletu Datum příletu Cena Počet dní Počet nocí Počet osob
5. 10. 2017 20. 10. 2017 79 000 Kč 16 14 min. 2

Díky tomuto zájezdu poznáte obě pobřeží Kostariky – pacifické i to karibské. Pacifické pobřeží je vyhledávané především surfaři. V karibské oblasti se setkáte s úchvatnými plážemi a je to skvělá zóna ke šnorchlování. Také budete mít možnost navštívit dva národní parky (NP Cahuita, NP Monteverde), uvidíte nádherný vulkán Poás a projdete se po hlavním městě San José.

V první části pobytu se přesunete na pobřeží Karibiku, do provincie Limón, kde si budete moci vychutnat krásné karibské pláže s palmami a divokou přírodu. Geograficky se jedná o vůbec nejrozmanitější provincii, kde jsou nížiny a mangrovové háje prostoupeny vysokými horami. Zároveň je Limón také místem kulturně a rasově vůbec nejbohatším, jelikož zde žijí nejen potomci indiánů, ale i dalších přistěhovalců z různých světadílů.

Během pobytu budete ubytování v hlavním městě Kostariky – San José v krásném hotelu, které je zároveň nejobydlenějším městem této země. Dále pojedete na východ za poznáním mlžných lesů do NP Monteverde. Pokud budete chtít, zde doporučujeme vychutnat adrenalinové Canopy nebo se projít po zavěšených mostech nad korunami deštných lesů. Poté budete moci vychutnat pláže pobřeží Pacifiku. Tato část je pokryta tropickou vegetací a jedná se o turisticky velmi atraktivní lokalitu. 

Cena


Cena zájezdu: 79 000 Kč / os. ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje


- Ubytování a stravování dle programu
- Zpáteční letenku Praha - San José v optimální knihovací třídě
- Pronájem automobilu ekonomické třídy od 2. do 8. dne
- Pojištění automobilu  - základní
- Transfery (taxíkem první a poslední den pobytu do/ z hotelu; taxi z hotelu Punta Islita do San José předposlední den pobytu)
- Vstupné do Národního parku Volcán Poás
- Vstupné k vodopádům La Paz s obědem v místní restauraci
- Asistence při příletu na letišti anglicky hovořícím delegátem
- Vyřízení formuláře ETSA á 850 Kč/os. 

Cena nezahrnuje


- Depozit 1000 USD za zapůjčení automobilu, vyžaduje se blokováním na kreditní kartě
- Pohonné hmoty
- Turistická taxa 29 USD/osoba 
- Cestovní pojištění
- Fakultativní služby a doporučení
- Spropitné a kapesné

Program zájezdu

1. den přílet do San José:
Přílet do San José. Vyzvednutí zavazadel na mezinárodním letišti Juan Santa María. Na letišti vás bude čekat řidič a odveze vás do hotelu. V hotelu se setkáte s naším anglicky hovořícím reprezentantem, který Vám předá důležité vouchery k pobytu. Ubytování ve 4**** The Alta hotelu se snídaní.

2. den půjčení automobilu, ze San José do karibské Cahuita:
Snídaně, v 09:00 hod převzetí automobilu v hotelu. Odjezd do hotelu ve městě Cahuita, který se nachází na Karibském pobřeží. Zde se nabízí pobyt v klidné vesničce s ryze karibskou atmosférou. Vesnička je obklopena z jedné strany pláží s bílým pískem a z druhé černým. V bezprostřední blízkosti se nachází Národní park Cahuita. Ubytování ve 3*** hotelu Azania Bungalows se snídaní, popř. jiném.

3. den pobřeží Cahuity:
Snídaně, volný den na plážích kolem Cahuity. Tento den Vám doporučujeme prohlídku Národního parku Cahuita, kde si budete moci prohlédnout spoustu zvířat (opice, lenochody, leguánky, bazilišky, krokodýly apod.). Den ve Vaší režii, ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

4. den přejezd k vulkánu Poás:
Snídaně. Ráno přejezd zpět do centrálního údolí Kostariky směrem k vulkánu Poás. Cesta Vám potrvá cca 6 hodin, podle toho, jak často budete zastavovat k focení. Ubytování v blízkosti vulkánu Poás v chatách Poas Volcano Lodge 4**** se snídaní, popř. jiném.

5. den Vulkán Poás:
Snídaně, doporučujeme časně ráno vyrazit do Národního parku Volcán Poás. Vulkán Poás (2 704 m.n.m) je jednou z nejkrásnějších činných sopek Kostariky. Kráter v centru parku vykazuje téměř stálou aktivitu. Vychází z něj sírové výbary, a voda v kráteru neustále probublává. Sirové jezero neustále mění barvy, podle jeho složení (většinou tyrkysově modré nebo žluté). Kráter je hluboký 300, a pohled na něj je prostě úžasný. Vstupné je zahrnuto v ceně. Zbarvení vody se mění v závislosti na minerálním složení plynů vulkánu. V národním parku jsou k vidění ještě další dva krátery. Během treku NP po dobře značené stezce shlédnete nádherné jezero Laguna Botos s tyrkysově modrou vodou. Budete procházet bujnou vegetaci, s porosty lišejníků, kapradin, mechů, bromélií. Odpoledne máte na programu návštěvu nádherných vodopádů La Paz, které se nachází v blízkosti NP Volcan Poás. V ceně je zahnutý oběd v rezervaci La Paz Gardens a vstupné k vodopádům. Můžete také navštívit nádhernou motýlí i kolibříkovou farmu, jež jsou součástí La Paz Vaterfall Gardens. Ubytování ve 4**** hotelu se snídaní.

6. den region Monteverde:
Snídaně. Výlet pokračuje směrem na sever k Monteverde, národnímu parku. Předtím pojedete 35 km dobrodružnou štěrkovou cestou se zatáčkami až nahoru do Sta. Elena v regionu Monteverde Cloud Forest. Podnebí zde nahoře ve výšce 1 400 m nad mořem je velmi příjemné. Cesta Vám potrvá cca 3 hodiny, v závislosti na zastávkách k focení, protože krajina je opravdu nádherná. Ubytování ve 3*** hotelu Heliconia se snídaní, popř. jiném.

7. den Monteverde - mlžný les:
Snídaně, volný den dle vašich představ a nálady. K dispozici máte velké množství aktivit, které můžete vyzkoušet, doporučujeme si zakoupit adrenalinovou zábavu slaňování Canopy, které bylo zprovozněno poprvé právě zde. Pokud preferujete pobyt v přírodě, doporučujeme exkurzi po zavěšených mostech, vedoucích korunami stromů mlžného lesa. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

8. den přejezd na pacifické pobřeží, Hotel Punta Islita 4*, vrácení automobilu:
Snídaně. Přejezd na poloostrov Nicoya k pacifickému pobřeží, ubytování ve 4**** hotelu Punta Islita se snídaní. Tento luxusní hotel se nachází v blízkosti pláže Playa Islita, u vesničky Punta Islita. Je ideálním místem pro vychutnání si nedotčeného tropického pralesa, klidných pláží a autentické kultury. Kaskádovitě uspořádaný plážový resort leží na Pacifickém pobřeží v provincii Guanacaste, situovaný u pláže Playa Islita. Blízko od hotelu se nachází také krásné pláže Camaronal, Corozalito a známá Playa Sámara. V 17:00 hodin vrácení automobilu v hotelu Punta Islita.

9. den – 13. den odpočinek a koupání na plážích:
Snídaně, volné dny k odpočinku na pláži nebo využití hotelových služeb. Doporučujeme pozorování mořských želv nebo můžete vyzkoušet adrenalinové canopy (slaňování) či jízdu na kajaku. Fakultativně lze zakoupit výlety do okolí. Program dle doporučení naší CK. Ubytování ve 4**** hotelu Punta Islita se snídaní.

14. den návrat do San José:
Snídaně, v průběhu dne dle našich pokynů Vás vyzvedne taxi, k přepravě zpět do San José. Ubytování v hotelu The Alta 4**** se snídaní, který se nachází v klidné čtvrti San José, a v nádherném prostředí hotelu si budete moci odpočinout před cestou domů.

15. den transfer na letiště, odlet do Evropy:
Snídaně, v závislosti na vašem odletu vás vyzvedne náš řidič v hotelu a odveze vás na mezinárodní letiště San José, odlet přes USA do Evropy.

16. den přílet do Prahy:
Návrat do Prahy, konec programu.

Dokumenty ke stažení: