Kostarika autem III.

Datum odletu Datum příletu Cena Počet dní Počet nocí Počet osob
8.11.2017 21.11.2017 37 550 Kč 15 13 min. 2

Během pobytu poznáte hlavní město Kostariky – San José, které je zároveň nejobydlenějším městem této země. Dále pojedete na severovýchod k Národnímu parku Monteverde, kde se můžete projít po zavěšených mostech v korunách stromů nebo si vyzkoušet aktivitu canopy. Navštívíte také sopku Rincón de la Vieja. Poté se přesunete na jih k Národnímu parku Manuel Antonio, kde budete mít možnost se projít opravdovou džunglí a odpočinout si na místních divokých plážích. Podíváte se také do Zátoky velryb, kde při troše štěstí spatříte ohromující keporkaky či delfíny. Odsud pojedete směrem na jih až k Národnímu parku Corcovado, kde se nabízí odpočinek na plážích nebo exkurze na nedaleký ostrov Isla del Caño. Na závěr se vrátíte zpět do hlavního města San José.

Cena


37 550 Kč / osoba / ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje


- Pronájem automobilu na 8 dní s pohonem 4x4
- Pojištění automobilu  
- Transfer z letiště do hotelu v den příletu
- Rezervaci ubytování první noc po příletu
- 13x ubytování v hotelu dle seznamu přiloženého ve dvojlůžkových pokojích
- Snídaně (nabízí 95% hotelů ze seznamu)
- Informační schůzka s asistentem první den pobytu

Cena nezahrnuje


Letenku
- Vyřízení ESTA povolení v případě tranzitu v USA á 750 Kč
- Pohonné hmoty
- Drop Off poplatek za vrácení automobilu v jiné lokalitě
- Volitelné exkurze a doporučení nebo fakultativní program
- Turistickou taxu 29 USD/osoba 
- Cestovní pojištění

Možnosti zlepšení programu


- Kompletní cestovní pojištění 

Program zájezdu

1. den San José:
Přílet do San José a přesun do hotelu ve městě. Ubytování ve 4**** hotelu The Alta se snídaní. Setkání s naším reprezentantem, který Vám předá informace, popř. zodpoví vaše dotazy.

2. den Vypůjčení automobilu, přejezd do národního parku Monteverde:
Snídaně, vyzvednutí automobilu v hotelu, přejezd na sever k národnímu parku Monteverde. Předtím pojedete 35 km dobrodružnou štěrkovou cestou až nahoru do Sta. Elena v regionu Monteverde Cloud Forest. Podnebí zde nahoře ve výšce 1 400 m nad mořem je velmi příjemné. Cesta Vám potrvá cca 3 hodiny, podle toho, jak často budete zastavovat k focení, protože krajina je opravdu nádherná. Doporučujeme navštívit jedno z místních muzeí (k vidění hadi, žáby, motýli nebo netopýři z džungle). Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

3. den Mlžný les Monteverde:
Snídaně, volný den dle Vašich představ a nálady. K dispozici máte velké množství aktivit, které můžete vyzkoušet, doporučujeme si zakoupit adrenalinovou zábavu slaňování Canopy, které bylo zprovozněno poprvé právě zde. Pokud preferujete pobyt v přírodě, doporučujeme exkurzi po závěsných mostech vedoucích nad korunami stromů mlžného lesa. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

4. den Přejezd k sopce Rincón de la Vieja:
Snídaně, přejezd na sever do pastevecké oblasti Guanacaste, kde se nachází známá sopka Rincón de la Vieja. Po cestě můžete pozorovat, jak se rázem krajina změnila. Z mlžných lesů se dostanete do oblasti suchého tropického lesa, kde převládají především travnaté louhy s nízkými stromy. Večer, po příjezdu do hotelu budete mít možnost koupání. Ubytování v 3*** hotelu se snídaní.

5. den Národní park Rincón de la Vieja:
Snídaně, fakultativně vám doporučujme návštěvu horkých pramenů Azufrales a bahenní lázně návštěvu Národního parku Rincón de la Vieja. K dispozici budete mít auto, můžete se tedy po rozlehlé oblasti volně pohybovat. Ubytování v 3*** hotelu se snídaní dle vašeho výběru.

6. den Přejezd k Manuel Antonio:
Snídaně, přejezd k Manuel Antonio. Pojedete po cestě po Interamerikaně podél pobřeží směrem k městu Jacó. Můžete si udělat zastávku na mostě přes řeku Río Tárcoles, na jejíchž březích lze spatřit velké krokodýly. Po cestě pokračujte dále na jih až do Manuel Antonio. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

7. den Národní park Manuel Antonio:
Snídaně. Tento den doporučujeme návštěvu proslulého Národního parku Manuel Antonio. Ačkoliv je to jeden z menších národních parků na Kostarice, je to jeden z nejnavštěvovanějších. Park chrání deštný les a některé nádherné pláže. Na cestě parkem budete mít příležitost pozorovat ptáky a savce, včetně opic Tití, které jsou v ohrožení vyhynutí (park Manuel Antonio je jedním ze zbývajících dvou míst na světě, kde tento druh opic ještě přežívá; druhým je NP Corcovado). Po procházce džunglí budete mít dostatek volného času užít si odpočinek na krásných plážích uvnitř tohoto národního parku. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

8. den Zátoka velryb:
Snídaně, brzy ráno odjezd do Zátoky velryb do ráje uvnitř tropického deštného pralesa, asi 5 km od pobřeží. Národní park Marino Ballena je jedním z nejnovějších národních parků, byl zřízen v roce 1990. Zahrnuje mimo jiné největší korálový útes na pacifické straně Střední Ameriky. Je to ideální místo pro pozorování delfínů a keporkaků, kteří sem připlouvají rodit mladé. Ubytování v hotelu dle vašeho výběru, doporučujeme na zkoušku ubytování v dřevěných chatách, budete blíže k přírodě.

9. den Zátoka velryb:
Snídaně, dnes se Vám fakultativně se nabízí - exkurze na moře k pozorování delfínů a velryb - výlet kajaky mezi mangrovy - slaňování mezi vodopády Ubytování se snídaní dle vašeho výběru.

10. den Přejezd směrem ke Corcovadu, vrácení automobilu:
Snídaně. Ráno odjezd z hotelu až do městečka Sierpe. Zde vyměníte auto za motorový člun (vodní taxi). Před tím, než dorazíte k oceánu, poplujete přes nejpůsobivější mangrovníkovou bažinu Střední Ameriky. Hotel leží na kopci, kam vystoupíte (200 m) po vylodění v malé malebné zátoce Drake se skalami a palmami. Ubytováni budete v bungalovech z tropického dřeva a stěnami ze stanu. Každý bungalov má vlastní zděnou koupelnu. Eko hotel Punta Marenco Lodge 2**. Stravování formou plné penze.

11. den Corcovado – exkurze na ostrov Isla del Caño:
Snídaně, odpočinek v okolí hotelu nebo fakultativně možnost zakoupit exkurzi na ostrov Isla del Caňo, nebo prohlídka pobřeží ostrova Caňo z lodi. Na programu je šnorchlováni, pozorování zdejší podmořské fauny a flory. Můžete pozorovat korálové útesy, karety, tropické ryby všech možných rozměrů. Odpočinek na panenských plážích Isla del Caňo, druhé šnorchlování a návrat na pevninu. Pokud budete mít štěstí, můžete v průběhu plavby pozorovat delfíny, karety a keporkaky, jejichž výskyt není vzácností. Polední občerstvení je servírováno na jedné pláži na pevnině formou pikniku. Večeře v hotelu Punta Marenco Lodge 2**.

12. den Corcovado - exkurze do NP Corcovado:
Snídaně. Fakultativně doporučujeme zakoupit exkurzi do národního parku Corcovado, často nazývaného nejpřírodnějším místem světa, obsahujících 13 ekosystémů z hlavní úrovně. Nejprve připlujete lodí ke vstupu do národního parku San Pedrillo a vydáte se hlouběji do džungle, kde budete obklopení nezkrotnou divočinou. Váš místní průvodce, odborník na přírodu, vás přivede k zázraku obřích stromů, skrytých vodopádů, bohatých červených helikonů, zpěvu ptáků Ruiseñor a křiku opic. A když budete mít štěstí, uvidíte dvě největší kočky Kostariky - jaguára a ocelota nebo největšího savce ve Střední Americe – tapíra. Uprostřed aktivit si užijete oběd ve stylu pikniku, po kterém budete pokračovat ke krásnému vodopádu. Do hotelu se dostanete pozdě odpoledne. Večeře v hotelu Punta Marenco Lodge 2**.

13. den Návrat do San José:
Snídaně, tento den musíte být připraveni na ohromnou změnu. Vrátíte se lodí do Sierpe, kde na Vás bude čekat transfer a vydáte se zpět do San José. Pojedete přes pohoří, kde dosáhnete nejvyššího bodu ve Střední Americe: Cerro de la Muerte – toto jméno pochází z dob, kdy se lidé snažili tento vrchol přejít a někteří při této cestě zemřeli za oblačných a mrazivých nocí. Pokud Vám zbude čas, doporučujeme rychlou návštěvu vulkánu Irazů (3 400 m), abyste si mohli prohlédnout kráter. Nebo lze navštívit krásnou baziliku v Cartagu. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

14. den San José, transfer na letiště, odlet do Evropy:
Snídaně, v závislosti na Vašem odletu Vás vyzvedne řidič v hotelu a odveze Vás na mezinárodní letiště San José, odlet do Evropy.

15. den Přílet do Evropy:
Konec programu.

Dokumenty ke stažení: