Kuba a Kostarika

Datum odletu Datum příletu Cena Počet dní Počet nocí Počet osob
8. 6. 2017 28. 6. 2017 92 620 Kč 21 20 min. 2

Životem pulsující HAVANA – údolí tabáku VIŇALES – koloniální městečka  CIENFUEGOS a TRINIDAD – karibská pláž ANCÓN - nejkrásnější pláže na světě na CAYO GUILLERMO - překrásná pláž GUARDALAVACA - zelená BARACOA - město s jedinečnou karibskou atmosférou SANTIAGO DE CUBA – zpět exotická HAVANA – přelet do SAN JOSÉ -  exkurze k vulkánu POAS a zahrady LA PAZ –  pobyt na úchvatném pobřeží pralesa CORCOVADO  - šnorchlování u ostrova ISLA DE CANO – návrat do SAN JOSÉ

Program nabízí zajímavý okruh po nejkrásnějších místech Kuby a Kostariky. Během 14 dnů strávených na Kubě si užijete městské atmosféry Havany, bělostných panenských pláží, budete obdivovat překrásné scenérie, koloniální architekturu i Kubánce při každodenním životě. V průběhu pobytu se budete přemisťovat autem. Poté přeletíte do Kostariky a zde si vychutnáte 7 denní pobyt v ráji na zemi, co se týče flory a fauny, která je v této destinaci opravdu výjimečná. V průběhu pobytu na Kostarice budete mít zařízené transfery minivanem a lodí. Program je navržený tak, abyste z obou destinací viděli opravdu hodně a poznali jejich jedinečnost. Na Kubě zábavu (pro lidi, kteří mají rádi život) a na Kostarice biodiverzitu (pro lidi, kteří mají rádi přírodu). 

Cena


Cena zájezdu:  92 620 Kč /os. ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje


- letenky Praha - Havana, Havana - San José, San José - Praha

Kuba
- Ubytování v hotelech uvedených v programu 2. až 12. den tj. 11 nocí ve dvojlůžkovém pokoji
- Pronájem vozu (VAN) 2. až 12. den pobytu, tj. na 11 dní
- Jednosměrnou letenku Santiago de Cuba – Havana vč. tax 13.den
- Vízum 750,-Kč/osobu
- Rezervaci ubytování v soukromí 1. den (doplatek na místě 35 CUC/ dvojlůžkový pokoj + 5 CUC za snídani za osobu)

Kostarika
- ubytování a stravování ve 1x dvojlůžkovém a 1x ve třílůžkovém pokoji
            - 3x  hotel The Alta 4**** se snídaní
            - 3x Marenco Lodge 2** plná penze
- asistence anglicky na letišti po příletu
- anglicky hovořícího průvodce druhý den
- exkurze          
- celodenní výlet na sopku Poas a do zahrad La Paz a návštěva vodopádu
- národní park poloostrovu OSA – šnorchlování u břehů Isla del Caño 
- transfery:
           - z letiště San José první dne po příletu a poslední den před odletem
           - minivanem druhý den po celý den exkurze
           - minivanem do Sierpe a ze Sierpe
           - lodí do národního parku Corcovado  do místa Punta Marenco
           - lodí na ostrov Isla del Caño  

Cena nezahrnuje 


Kuba
- letenky
- ubytování 1. a poslední noc v soukromí či v hotelu v Havaně: zajistíme Vám rezervaci ubytování v soukromí – 35 CUC/dvojlůžkový pokoj (úhrada na místě) nebo ve 4**** hotelu za příplatek
- pojištění automobilu 35 CUC/den
- pohonné hmoty
- fakultativní služby a doporučení.

Kostarika
- turistickou letištní taxu – 29 USD (možno platit hotově nebo kreditní kartou)
- fakultativní služby a doporučení
- spropitné
- cestovní pojištění

Program zájezdu

1. den přílet do hlavního města Havana:
Přílet do Havany, ubytování v soukromí (hradí se na místě 35CUC/pokoj/noc + 5CUC snídaně) nebo za příplatek (fakultativně) ve 4**** hotelu se snídaní.

2. den výlet do údolí tabáku Viňales:
Ráno vypůjčení auta v 09:00 h. Přejezd do údolí Viñales, které je nejlepší oblastí na světě k pěstování tabáku, navíc nádherná přírodní scenérie navozuje jedinečnou atmosféru. Fakultativně Vám můžeme domluvit česky hovořícího průvodce, který s Vámi do Viňáles pojede a bude Vás celý den provádět. Po cestě doporučujeme navštívit manufakturu na výrobu doutníků ve městě Piñar del Río. Návrat zpět do Havany, ubytování v Havaně v soukromí nebo ve 4**** hotelu se snídaní za příplatek fakultativně.

3. den koloniální městečko Trinidad:
Ráno přejezd na jižní, karibskou stranu kubánského ostrova, zastávka v Cienfuegos, město nazývané také „Perlou jihu“, krátká procházka ve městě, kde se naskýtá možnost k nakoupení malých dárků a občerstvení v typických kubánských barech, pokračování v cestě do nedalekého Trinidadu, koloniálního města s krásnými domy, kamennou dlažbou a červenými střechami. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní (doporučujeme Las Cuevas). Program dle doporučení.

4. den volný den v Trinidadu:
Snídaně, volný den ve městě Trinidad nebo na pláži Ancón, koupání v karibském moři nebo návštěvu pohoří, dle doporučení naší CK. Ubytování ve 3*** hotelu se snídaní.

5. den přejezd na exotický ostrov Cayo Guillermo:
Snídaně, přejezd na ostrovy souostroví Jardines del Rey. Ostrovy jsou spojeny s pevninou náspy, jedná se o velmi romantické místo. Ubytování ve 4**** hotelu Sol Cayo Guillermo se stravováním All Inclusive.

6. a 7. den odpočinek na plážích ostrova Cayo Guillermo:
Snídaně, odpočinek na bělostných plážích Cayo Guillermo. Ubytování ve 4**** hotelu Sol Cayo Guillermo s formou stravování All Inclusive.

8. den přejezd na pláž Guardalavaca:
Snídaně, odjezd dále východním směrem do provincie Holguín, do hotelu na krásné pláži Guardalavaca. Ubytování ve 3*** hotelu Club Amigo Atlantico se snídaní. V tomto hotelu se platí povinný příplatek přímo na místě za stravování All Inclusive 8 CUC/osobu/den.

9. den odpočinek na pláži Guardalavaca:
Snídaně, pobyt na pláži Guardalavaca. V průběhu pobytu budete mít k dispozici automobil, můžete tedy případně vyjet do blízkého okolí. Ubytování ve 3*** hotelu Club Amigo Atlantico se snídaní.

10. den zelená Baracoa:
Snídaně, odjezd dále východním směrem do krásné Baracoy. Cesta je velmi dobrodružná, vede po polní cestě přes měsíční krajinu a určitě budete po cestě zastavovat k focení. Ubytování ve 3*** hotelu Porto Santo se snídaní.

11. den volný den v Baracoe:
Snídaně, volný den v Baracoe a jejím okolí. Lze doporučit výlet na stolovou horu nedaleko města, exkurzi do Národního parku El Humboldt, nebo výlet autem do zátoky Boca de Yumurí. Ubytování ve 3*** hotelu Porto Santo se snídaní.

12. den odjezd do města Santiago de Cuba:
Snídaně, pokračování směrem na jih do města Santiago de Cuba. Pojedete podél malebného pobřeží s blankytně modrou vodou a vysokými útesy porostlými kaktusy. Přejezd přes nádherné pohoří Sierra Maestra. Ubytováni budete Ubytování v blízkosti města Santiago de Cuba ve 3*** hotelu Versalles se snídaní.

13. den přelet zpět do Havany:
Snídaně brzy ráno, v 06:30 odevzdání auta na letišti v Santiagu de Cuba a poté v 09:30 odlet místní linkou do Havany. Ubytování v Havaně v soukromí (hradí se na místě 35 CUC/pokoj/noc + 5 CUC snídaně) nebo ve 4**** hotelu se snídaní fakultativně. Program dle doporučení naší CK.

14. den přelet na Kostariku:
Poslední den v Havaně. Odlet na Kostariku do hlavního města San José, asistence na letišti a odjezd taxikem do hotelu Alta 4****.

15. den návštěva vulkánu Poas a zahrady La Paz:
Snídaně ve skvělém hotelu Alta, odjezd na exkurzi v doprovodu anglicky hovořícího průvodce na prohlídku sopky Poás a zahrady La Paz. Tyto zajímavé lokality se nacházejí nedaleko San José. Večer návrat do Hotelu Alta.

16. den přelet na poloostrov Osa – NP Corcovado:
Brzy ráno snídaně, přejezd minivanem do městečka Sierpe, nalodění a přejezd přes mokřady na pobřeží poloostrova OSA, ubytování v chatách ekohotelu Marenco Lodge 2**. Budete se nacházet v národním parku, kde budete mít možnost pozorovat různé druhy zvířat (opice, tukány, papoušky Ara Arakanga, aj.) a koupat se na panenských plážích ostrova, večeře v hotelu. Během pobytu v hotelu je v ceně stravování formou plné penze.

17. a 18. den Národní park Corcovado:
Pobyt na poloostrově Osa v národním parku. V průběhu pobytu budete mít možnost odpočinout si na jednom z nejkrásnějších míst naší planety. Jeden celý den věnujete exkurzi na ostrov Isla de Caňo, kam se poplavíte šnorchlovat v doprovodu anglicky hovořícího průvodce. Je možné, že již v době transferu budete mít štěstí a budete moci pozorovat delfíny, karety a třeba při hodně velkém štěstí také keporkaky. Šnorchlování se realizuje při břehu ostrova Isla de Caňo, vyhledávané a uznávané potápěčské oblasti zkušenými potápěči. Oběd se realizuje na pobřeží Corcovada formou pikniku z čerstvého ovoce a zeleniny. Návrat do hotelu Marenco Lodge 2**, večeře.

19. den návrat do San José:
Snídaně, odplutí zpět do Seripe, kde Vás bude čekat transfer k návratu do San José. Ubytování v hotelu Alta 4****.

20. den odlet z Kostariky do Evropy:
Snídaně, dopoledne volné, v jehož trvání můžete shlédnout exponáty vystavené v Muzeu Zlata v centu San José, v odpoledních hodinách transfer z Hotelu Alta na letiště, odlet do Evropy.

21. den přílet do Prahy:
Konec programu.

Dokumenty ke stažení: