Důležité rady

Důležité informace

  • Při vstupu na Kostariku musí být platnost pasu minimálně šest měsíců. Při příletu se ujistěte, že Vám bylo do pasu dáno razítko s datem příletu, abyste se tak vyhnuli případným problémům. Na Kostarice se aktuálně více než kdy jindy kontroluje nelegální imigrace, proto nejčastěji při silničních kontrolách po vás mohou vyžadovat pas s razítkem. 
  • Pro vstup do země je třeba mít u sebe zpáteční letenku či jinou jízdenku prokazující Váš odjezd ze zěmě.
  • Po dobu tří měsíců se smí jezdit na řidičský průkaz vaší země.
  • Voda je pitná téměř na celém území Kostariky, často i z kouhoutku. I přesto se doporučuje konzumovat vodu balenou, a to především v pobřežních oblastech.
  • Měna Kostarický colón (CRC) 1USD-464 CRC. Přijímají se platební karty i americké dolary bez problémů. K výměně si můžete vzít jak eura, tak dolary. Platit platební kartou na Kostarice není žádný problém jsou akceptovány ve většině obchodů. Banky bývají otevřené od 8:30 do 17:00 nepřetržitě.
  • Elektrické připojení 110 V
  • Při opuštění země se platí turistická taxa ve výši 29 amerických dolarů.
Formulář ESTA

Pokud poletíte na Kostariku přes USA, musíte mít vyplněný formulář ESTA. Našim klientům nabízíme možnost vystavení tohoto formuláře. 

„Od 21.1.2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (např. obchodní B1 nebo turistické B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občanem Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu. Výše uvedené omezení se netýká zaměstnanců státní správy ČR a příslušníků Armády, pracovníků humanitárních organizací a osob, které do uvedených zemí cestovaly za prokazatelně obchodním účelem.“

Očkování

Pro občany České republiky není vyžadováno žádní očkování pro vstup na Kostariku. Doporučuje se však očkování proti břišnímu tyfu a hepatitidě typu A. V provincii Limón se vyskytuje riziko malárie, (Guacimo, Limon, Matina, Talamanca kanton) a Puntarenas (Garabito kanton) a proto se doporučuje užívání antimalarik, v případě, že do této oblasti vyrazíte.

Velvyslanectví ČR v Kostarice 

Embajada de la República Checa 
75m Oeste de la Entrada Principal del Colégio Humboldt 
Rohrmoser, San José 
Apartado postal 348-1200 Pavas, San José 
Tel.: 00506-22965671, 22321471 
Konzulární pohotovost mobil: 00506-89352681, 88491527 
Fax: 00506-22965595 
E-mail: sanjose@embassy.mzv.cz