Poloostrov Nicoya

Pláže s bílým pískem, zátoky, ostrůvky, skaliska či vulkánovité hory – to vše má poloostrov Nicoya. Většina tohoto poloostrova omývaného Pacifickým oceánem je pokryta tropickou vegetací. Klima je teplé a spíše vlhčí. Jedná se o turisticky velmi atraktivní lokalitu a se sem sjíždějí surfaři z celého světa, protože jsou zde vhodné podmínky  pro začátečníky, pokročilé i profesionály po celý rok.

Město Nicoya

Je nejstarším městem Kostariky založené španělskými dobyvateli. Stejně tak i místní kostel z roku 1644 je nejstarším v zemi. Jedná se o menší město s přátelskou atmosférou. Zajímavostí je, že dle jedné studie oblast Nicoya patří mezi čtyři místa na světě s nejvyšší dlouhověkostí obyvatel.

Městečko Guaitil

Toto městečko je známé především tím, že se zde uchovala dávná tradice hrnčířství. Pro výrobu keramiky používají osvědčené metody, předávané z generace na generaci a mající kořeny již v době předkolumbovské. Městečko se nachází na cestě mezi Nicyoou a Santa Cruz.

Montezuma

Letovisko s nádherným plážemi se nachází téměř ve špičce poloostrova. Pobřeží je typicky „pacifické“, s bílými plážemi a divoce rostoucími palmami. Okolní krajině dominuje tropický les. I přes velkou oblíbenost turistů zde stále nebyly vystavěny velké resorty, proto zde zažijete příjemnou atmosféru menšího města.

Městečko Tamarindo

Původně malé rybářské městečko je dnes jednou z turisticky nerozvinutějších kostarických destinací. Nádherné pláže, v okolí úchvatná tropická příroda a spousta obchůdků, restaurací, klubů a diskoték. Právě nočním životem je také Tamarindo proslulé. Také se jedná o oblíbené místo surfařů. Mořské proudy jsou dosti silné, proto je třeba mít sena pozoru. Pláž Tamarindo je součástí národního parku a nabízí perfektní podmínky pro rybaření, šnorchlování, potápění, surfing a další aktivity. Je zde i přírodní rezervace chráněných kožatek velkých a karet zelenavých, které zde hnízdí od října do března.

Pláž Playa Coco

Nádherná pláž se skvělými podmínkami pro všechny typy vodních sportů a rybaření.

Pláž Samara

Nádherná pláž s bílým pískem a azurovou vodou je oblíbenou destinací jak turistů, tak Kostaričanů. Dokonce zde najdete hotel a bar Hola Prdel, kterou vedou Češi.

Surfařské oblasti

U městečka Dominical se nachází stejnojmenná vyhlášená surfařská pláž, vhodná pro sportovce všech úrovní a nabízející skvělé podmínky nabízí po celý rok. Další oblíbenou surfařskou lokalitou je pláž Jacó, která je díky svým mírným vlnám vhodná především pro surfařské začátečníky. Ti zkušenější si užijí adrenalinu na Playa Hermosa, jejíž silná vlnobití zajišťují opravdu divokou jízdu. Není však vhodná pro běžné koupání, a to kvůli silným proudům. Playa Avellana a Playa Negra jsou také vhodné pro pokročilejší surfaře a den co den se zde nabízí skvělá surfařská podívaná. Ve všech destinacích se pořádají neorganizované surfařské party, kde o zábavu není nouze. Počátkem března se v Dominicalu koná také čtyřdenní festival alternativního umění .

Isla Tortuga

Za návštěvu určitě stojí malebný ostrůvek, nacházející se nedaleko města Paquera. Užít si zde můžete pobytu na bělostných plážích obklopenými palmami a tropickou vegetací. Nezapomeňte si výbavu ke šnorchlování, protože podmořský život v okolí ostrůvku je velice bohatý.

Pláže poloostrova Nicoya

Mezi nejhezčí pláže poloostrova patří:

Playa Conchal - pláž je kuriozní tím, že kromě písku je tvořena milióny jemných střípků mušlí.

La Isla Tortuga - nádherná pláž ostrůvku Tortuga se objevila mezi pěti nejkrásnějšími plážemi Latinské Ameriky.

Playa Manzanillo - je lemována vysokými palmami a s bílým pískem, skalisky vystupujících z mořské hladiny je asi tou nejhezčí pláž v okolí.

Playa Tamarindo - slunečné počasí neopouští tuto pláž téměř během celého roku. Pláž se žlutým pískem obklopená tropickou vegetací, opět vhodná k surfování.

Playa Hermosa - je ideálním místem pro odpočinek, jelikož není tak turisticky navštěvovaná. Zároveň vhodná k surfování, ale spíše pro pokročilé surfaře.

Playas del Coco - tyto turisticky velmi oblíbené pláže se nacházejí přibližně 40 kilometrů od města Libérie. Je zde velká řada hotelů a restauračních zařízení. Také lze praktikovat mnoho druhů vodních sportů.