Rafting

Rafting na divoké řece patří mezi hlavní kostarické outdoorové aktivity. Řeky na Kostarice nabízejí velice rozličné zážitky. Můžete si vybrat řeky s obtížností od „rodinné“ třídy II. po až téměř nesjízdnou V. Podle magazínu National Geographic byla Kostarika světově vyhodnocena jako jedna z pěti nejlepších destinací pro divoký rafting. Období, kdy jsou kostarické řeky nejdivočejší, je od června do října, kdy se sem sjíždí zkušení nadšenci raftingu. Začátečníci si přijíždí vyzkoušet rafting po celý rok. Je také důležité vybrat si pro rafting ten správný region. Ve sjízdnosti řek jsou v jednotlivých regionech velké rozdíly. Mírnější řeky můžete najít podél pacifického pobřeží v okolí Národního parku Manuel Antonio. Pro odvážnější se doporučují řeky v Centrálním údolí, na kterých si lze užít opravdu prvotřídní sjezd.

Nejlepší řeky pro rafting:

Sarapiquí, úroveň II. – IV.

Řeka Sarapiquí leží v La Virgen, nedaleko města La Fortuna. Tato řeka není tolik prudká a divoká, je tedy ideální pro ty, co s raftingem začínají. Lze si vybrat trasy od úrovně II. až po úroveň IV., takže na své si zde přijdou i zkušenější raftaři. Řeka je sjízdná celoročně, ale nejvíce vody je zde v prosinci.

Naranjo, úroveň III.

Tato řeka se nachází nedaleko národního parku Manuel Antonio. Pramení na pohoří Quepos, odkud prudce padá do rokle v džungli. Řeka je vhodná, jak pro začátečníky, kteří hledají výzvu v podobě velkých vln, tak pro zkušenější raftaře, kteří si mohou sjezd zpestřit vzrušujícím osvěžujícím průjezdem přes kaňon.

Pacuare, úroveň III. – IV.

Řeka Pacuare, která se nachází v centrálním údolí poblíž města Turrialba, představuje jednu z nejlepších možností pro rafting na Kostarice. Řeka je totiž lemována nádhernou vegetací tropického lesa, kaňony a vodopády. Jedná se však o divokou řeku, která je určena pouze pro zkušené raftaře. Lze si vybrat z tras úrovní III. a IV. Řeka je sjízdná po celý rok, ale nejlepšími měsíci jsou červen a říjen.