Provincie Cartago

Cartago leží ve vnitrozemí Kostariky a je druhou nejmenší provincií. Její hlavní město Cartago bylo až do roku 1823 hlavním městem Kostariky, proto se zde  odráží koloniální kultura. V pohoří Cordillera Central se nachází největší kostarický vulkán Irazú  a v pohoří Talamanca se tyčí nejvyšší vrchol země Cero Chipirró (3.819 m), odkud lze vidět jak Pacifický, tak Atlantický oceán.

Město Cartago

Cartago bylo dříve velice často sužováno zemětřesením zapříčiněným výbuchy vulkánu Irazú.  Poslední roku 1910 nechalo město téměř vyhlazeno, proto zde uvidíte stavby pouze z 20. století a současnosti. Naleznete zde množství obchodů, restaurací i zábavních podniků.

Bazilika de Nuestra Señora de los Ángeles

Tato bazilika postavená  v byzantském stylu je zasvěcena patronce Kostariky, Panně Marii Andělské. Byla vystavěna v místě, kde dle legendy chudé černošské děvče našlo obrázek Panny Marie, kterému poté byly přiřčeny různé zázraky.

Národní park Volcán Irazú

Dominantou národního parku je sopka Irazú, nejvyšší aktivní vulkán Kostariky, tyčící se do výšky 3.432 metrů. Jeho jméno pochází z indiánského jazyka a označuje „hlučnou horu“. Naposledy byl aktivní v roce 1963, a to v den, kdy Kostariku navštívil americký prezident John F. Kennedy. Tehdy zasypala popelem nejen své okolí, ale i hlavní město San José, vzdálené přibližně 90 kilometrů.  Od té doby chrlí pouze plyny a páry. Vulkán tvoří součást národního parku, který je domovem více než 130 druhů plazů, tapírů, jaguárů, kojotů, pásovců, divokých koček či divočáků.

Údolí Valle de Orosí

Nádherný výhled na okolní krajinu se nabízí z mnoha míst tohoto údolí. Naleznete zde i horké prameny a kávové plantáže. Pokud máte k dispozici automobil, určitě si projeďte přibližně osmikilometrový okruh a nabažte se přírodních krás.

Monumento Nacional Guayabo

Je nejvýznamnějším archeologickým nalezištěm na Kostarice. Nachází se na úpatí vulkánu Tarabás přibližně 83 kilometrů od hlavního města San José. Najdete zde  petroglify, akvadukty, hrobky, monolity a posvátné kameny. Naleziště je obklopeno bohatou faunou i florou.

Ruinas de Ujarrás

Zde naleznete ruiny prvního kostela postaveného na Kostarice v XVII. Vedle se nachází jezero Lago del Cachí.

Botanická zahrada Lankester

Na jedenácti hektarech půdy si můžete prohlédnout více než 3.000 druhů rostlin stejně jako  vyrazit do tropického pralesa. Největším lákadlem je výstava orchidejí. Botanická zahrada se nachází 6 kilometrů jihovýchodně od Cartága.

Národní park Tapantí - Macizo Cerro de la Muerte

Park se rozkládá na svazích pohoří  Talamanca a je známý jako vůbec „nejmokřejší“ park Kostariky, a to pro časté srážky. Jeho součástí je také Cerro de la Muerte (Hora smrti), jehož okolí je domovem mnoha druhů ptactva. Okolní divoká příroda vás uchvátí stejně jako nádherné vodopády.